Nordic Automation Tour – Pori
Koe uusimmat automaatioratkaisut livenä 12. maaliskuuta 2025
Tarvitsetko päivityksen markkinoiden uusimmista automaatioratkaisuista? Kaipaatko lisää joustavuutta tuotantoosi tai koetko haasteelliseksi hyödyntää digitaalisaation mahdollisuuksia koneissasi?
Kutsumme kiinnostuneet asiakkaamme osallistumaan OMRONin Nordic Automation Road Touriin, joka kiertää Pohjoismaissa ja Baltiassa esitellen, miten voit optimoida tuotantosi. Kiertue pysähtyy Poriin 12. maaliskuuta kello 8.30-12.00, jolloin yhdessä yhteistyökumppanimme PJ Control Oy:n, Satakunnan ammattikorkeakoulun kanssa toivottavamme sinut tervetulleeksi näkemään uusimpien teollisten automaatioratkaisujen demonstraatioita livenä.
Miksi kannattaa osallistua:
- Koe live-demoja uusimmista automaatiotuotteistamme, mukaan lukien konenäkö, sensorit, turvatekniikka, ohjausjärjestelmät, liikkeenohjaus ja keskuskomponentit.
- Opi, miten oikea automaatiolaitteisto voi tehdä koneistasi joustavampia ja miten voit konkreettisesti tehostaa tuotantoasi hyödyntämällä digitalisaatiota ja dataa.
Tapahtuma järjestetään kumppanimme PJ Contorlin ja SAMK:n kanssa, SAMK:n kampuksella Porissa osoitteessa
Satakunnankatu 23
Pori
Paikkoja on rajoitetusti, joten ilmoittaudu nopeasti täyttämällä lomake.
Ohjelma
08:30 Rekisteröityminen ja kahvi
08:45 Tervetuliaissanat sekä PJ Controlin ja SAMK/RoboAI:n esittely
09:30 Live Automation -demo
11:00 Lounas ja verkostoituminen
12:00 Tapahtuma päättyy
Kenelle Nordic Automation Tour sopii:
Tapahtuma on suunnattu sekä tuotantoyrityksille että koneenrakentajille, kuten tehdaspäälliköille ja tuotantovastaaville, mutta myös tekniikan ammattilaisille, jotka päivittäin työskentelevät olemassa olevien koneiden tehokkuuden optimoimiseksi.
Tilaisuus järjestetään osana Satakunnan ammattikorkeakoulun Teknologiayritysten modernisointi tekoälyn ja robotiikan avulla -hanketta, jolle Satakuntaliitto on myöntänyt Euroopan aluekehitysrahaston rahoitusta.